Mürikaaria ja tema õis lähemalt. Kahjuks ei õnnestunud ühtki mesilast pildi peale saada, tavaliselt on ta mesilasi täis.
väike kortsleht - tahaks teada täpset nime
Vat selline põõsas kasvab meie tänaval. Hirmsasti tahaks teada, mis põõsas see selline on. Õis ja leht on alumistel piltidel.
Mis oleks kevad ilma sireli õite ja lõhnata..... Vahest hakkab lausa pea valuama kui liiga kaua nende läheduses olla. Selle kuivaga saab see õiteilu kahjuks ainult jube kiiresti läbi.
Mägimänd on nagu säraküünlaid täis. Varsti lähen kääridega kallale.
Sidrun-liivatee - võrratu lõhn. Teinekord on kahju, et fotokas ei jäädvust lõhna. Nii mõnus oleks sügisel ja talvel pilte vaadata ja siis seda sama lõhna tunda.
Linnupiim
Merikann - kui äraõitsenud õisikud ära korjata siis õitseb kuni sügiseni. Kahjuks läks mul välja varretu merikann - ei meeldinud tal minu juures.
Kurekell. Punane kadus talvega ära - tema jäi. Aga pole hullu - ma möödunud aasta külvasin segupakist pool peenart täis - nüüd ootangi huviga, et mis värvid siis sealt tulevad. Pilt pakil oli igastahes paljulubav - aga kahjuks teinekord ei vasta paki sisu paki pildile.
Mirjami juurest toodud kollane päevaliilia ja esimene õis. Mõnusa sidruni lõhnaga ja imearmas. Tänud veelkord Mirjamile!
...ja naabri-aias tömbilehine viirpuu ˇPaul´s Scarlet´. Minu oma veel liiga noor ja pole õisi näidanud. Käingi siis naabrioma piilumas. Ja ootan huviga, millal valge topeltõieline viirpuu oma õied lahti teeb - esimest aastat mul õienuppe paksult täis. Enne polegi õisi näinud - sai lihtsalt kirjelduse peale ostetud.
Hiidlauk. Seeaasta kuidagi kidur ja madalam kui tavaliselt. Arvata võib et talle see meie vesine talv hästi ei istunud.
majanurgas karulauk
kadakkaer laiutamas
aias õitseb Browni kuslapuu ´Dropmore Scarlet´ - hästi hea õitseja. Õitseb kuni külmadeni ja soojematel talvedel üritab ka talve õienuppe ajada. On mul aias üle elanud kõik karmid talved ( pean silmas 2002/2003 ja 2005/2006) kui paljud teised asukad on alla vandunud. Eelmine aasta kevad tegime tugeva noorenduslõikuse. Kuna vanu oksi kätte ei saanud, võtsime juure pealt kogu põõsa maha. Sügiseks kasvatas juba uued ja tugevad oksad.
Aia tagant metsa alt avastasin sellise kuslapuu - kust ta sinna on saanud - ei tea - ju vist mõne linnukese abil. Ja mis kuslapuu ta täpselt on, oleks ka huvitav teada. Igastahes väänduv ja lõhnav ta pole. Kas harilik...?
Karukell.
piibeleht
mingi sibullill. Suveks kaovad lehed ära.
väike kortsleht - tahaks teada täpset nime
Vat selline põõsas kasvab meie tänaval. Hirmsasti tahaks teada, mis põõsas see selline on. Õis ja leht on alumistel piltidel.
7 comments:
kas see pole mitte karatau lauk?
ja kas see browni kuslapuu õitseb suvi läbi? kas ta lõhnab ka?
See on lodjapuu jah.
Sinu blogi on ikka huvitav lugeda. Aina sisukamaks läheb.
Edu edaspidiseks!
Hästi põnevad taimed! Kui vana mürikaariapõõsas on? Ja kas võrsed ka kõik külmale täiesti vastupidavad?
Äkki see tundmatu sibullill on camassia - lihtsalt koba peale pakun, endal mul teda pole ja eestikeelset nime ka ei tea.
Karatau lauk jah, minu näpukas. Parandasin ära. See on kui kiirustades kirjutada, kipuvad vead sisse tulema :)
Browni kuslapuu ei lõhna, aga õitseb jah suve läbi, mitte nii intensiivselt kui kevadel aga uusi õisi tuleb juurde isegi veel novembris ja nagu ma blogis juba mainisin, üritas ta sellel talvel ka õisi ajada. teda on väga lihtne paljundada oksa maha painutamisega, kui sa tahad võin ma sinu jaoks oksa maha painutada ja järgmine kevad saaksid taime.
Mürikaaria on istutatud 3 a tagasi. Ja siiani täiesti vastupidav olnud. M. Laane, kellelt ma ta ostsin väitis, et meie kliimas täiesti külmakindel. Veel olen teda näinud mõnes aias, kus ta on aastaid kasvanud. Proovin huvi pärast temast seeaasta pistikuid teha- näis kas õnnestub.
Tundmatu on Camassia jah, ehk täpsemalt Camassia quamash - preeriaküünal. Botaanikaaias on ka sarnased.
See peaks Sul olema punaraag-kortsleht (Alchemilla erythropoda)
äkki on alpi kortsleht?
Oi see mürakaaria on sul hästi huvitav põõsas ja üldse vahavd tegemised!
Post a Comment